Lajme

Karantinë për emigrantët nga MV dhe Greqia, Meta: Të hiqet menjëherë ky vendim

Nga konferenca e jashtëzakonshme që po zhvillon presidenti i Republikës Ilir Meta, e konsideroi të padrejtë vendimin e Komitetit Teknik të Ekspertëve për karantinë 2 javore për të ardhurit nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia.

Ky vendim pak ditë para zgjedhje sipas Meta është një pretekst i paskrupullt. Ai gjithashtu theksoi se KQZ duhet të ndërhyjë për të hequr menjëherë këtë vendim. “Është një veprim antikushtetues.

Arsyetimi i ndalese për t arrë pjesë në votime për shkak të pandemisë është pretekst fals, i paskrupullt. Ky është një dështim i turpshëm.  Atyre po u ndalohet e drejta për të votuar.  I bëj apel KQZ të heqë menjëherë këtë vendim”, tha Meta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: