fbpx
Lajme

Këmbimi valutor – Java nis e qëndrueshme për të gjitha valutat e huaja

Monedha e Eurozonës vazhdon edhe këtë fillim jave të këmbehet me 123 lekë, referuar të dhënave të publikuara nga Credins Bank.

Edhe Dollari Amerikan nuk ka pësuar luhatje këtë të Hënë, duke mbetur sërish në kuotën e 110.2 lekëve sikurse dhe javës që kaloi.

Paundi Britanik gjithashtu ka qëndruar stabël përgjatë fundjavës duke vazhduar edhe sot të kuotohet me 142.5 lekë.

Franga Zvicerane ka humbur pikë duke kapur nivelin e 111.3 lekëve. Dollari \kanadez dhe ai Australian janë këmbyer sot me përkatësisht 83.5 lekë dhe 76 lekë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close