Lajme

Kreu i PD Vlorë, Deromemaj: Unë do shkoj në Kuvendin e thirrur nga delegatët

Kryetari i degës së PD-së së Vlorës, Genc Deromemaj, ka dhënë deklaratë për mediat, pas mbledhjes me kryetarët e degëve në Partinë Demokratike. Deromemaj theksoi se do të shkojë tek Kuvendi, që kanë thirrur delegatët.

Mbledhja u zhvillua në lidhje me Kuvendin e thirrur nga Kryesia e PD për datën 18 dhjetor. Ky Kuvend tashmë është zgjidhur dhe vendimin e kanë marrë delegatët me të drejtë vote në gjithë Shqipërinë. Diskutimet e tjera nuk kanë vlerë. Kjo se vendimi i delegatëve prevalon mbi çdo lloj strukturë tjetër organizative në PD.

Nuk jemi kërcënuar, por kryetari na tha se mund ta ushtrojë të drejtën e tij për të marrë masa për çdokënd që nuk do të zbatojë porositë apo vendimet e Kryesisë. Nëse përjashtimi im i mundshëm apo kolegëve të mi do të sjellë të mirën e PD-së, le të bëhet. Unë do shkoj në Kuvendin e thirrur nga delegatët, që punojnë në degët tona”, deklaroi Deromemaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: