fbpx
Lajme

Ktheu shtëpinë ku banonte në fermë bimësh, fqinjët ‘i bëjnë gropën’ shqiptarit (Foto)

Një shqiptar i identifikuar si Leonard Vukcaj është arr estuar nga policia britanike pasi ktheu shtëpinë ku banonte në fermë kan abisi me vlerë mbi 100 mijë paund. Komshinjtë vunë re që ai hynte dhe dilte shpesh nga aty, dhe era e fortë nuk mund të mos ndihej. Kështu ata lajmëruan policinë. Dhomat kryesore ishin kthyer në dhoma ku rritej kanabisi, ile galisht nga shqiptari Leonard Vukcaj, gjatë vizitave të herë pas hershme që bënte.

Oficerët bastisën shtëpinë në rrugën Hurst dhe gjetën një plantacion të harlisur me bimë që rriteshin deri në gjysmën e shtëpisë me ndihmën e ujitjes, dritave të montuara posaçërisht për të, gjë që zëvendësojnë diellin, dhe një sistem i cili shërbente për të larguar tymin.

Vukcaj ndodhej në Britani në mënyrë të paligjshme dhe përdorte dokumente false italiane dhe patentë shoferi të një burri italian. 41-vjeçari kishte rënë dakord që për 136 bimët që rriste do të merrte 1500 paund, të cilat kishte planifikuar t’ja dërgonte gruas së tij në Shqipëri.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button