Lajme

Lajm i trishtë për familjen Maradona, pas ikonës ndahet nga jeta dhe i vëllai

Një lajm i trishtë ka ndodhur për familjen Maradona. Vëllai i legjendës Diego Maradona, Hugo është ndarë nga jeta në moshën 52 vjeçare. Sipas mediave argjentinasi u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Vdekja ndodhi rreth orës 11:50. Hugo ka luajtur për disa klube prestigjoze në Amerikën Latine, por dhe në Europë. Ai u aktizivua për Napolin, Rajo Vajekanon dhe për shumë klube të tjera. Pas vdekjes së ikonës Diego një tjetër tragjedi ka pllakosur familjen Maradona.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: