Lajme

Luanë të ngordhur gjenden në parkun e Ugandës, dyshohet se u helmuan qëllimisht

Gjashtë luanë të ngordhur janë gjetur në një prej parqeve më të famshme të Ugandës, që mban emrin e Mbretëreshës Elizabetë.

Luanët e këtij parku që njihen për aftësinë e tyre për të ngjitur pemë u gjetën me kokat varrur dhe pa lëvizur në mëngjes.

Një prej pistave që është ngritur është edhe ajo e helmimit, madje me qëllim. Në fakt kjo nuk është hera e parë, pasi në rastin më të fundit në 2018 u helmuan plot 11 luanë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: