fbpx
Lajme

Maqedoni e Veriut, konfirmohet rasti i parë me Covid-19 në Gostivar, 43 të prekur në total

Në Gostivar të Maqedonisë së Veriut është konfirmuar rasti i parë me Covid-19 në këtë zonë.

Bëhet fjalë për një grua në moshën 40-vjeçare  e cila para dhjetë ditësh është kthyer nga Gjermania.

Pacientja është izoluar në Repartin Infektiv në Gostivar ndërsa do dërgohet në Klinikën Infektive në Shkup, shkruan Alsat.

Po merren masat e duhura për izolim dhe testim të njerëzve me të cilët ka pasur kontakt e infektuara. Deri më tani në Gostivar janë testuar 20 prsona të tjerë, rezultatet e të cilëve ishin negativë.

Numri i përgjithshëm i të prekurve nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut tashmë shkon në 43.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button