Lajme

Marshimi i fitores/ Kandidatët për deputet të qarkut Vlorë zhvillojnë takim me te rinjtë

Marshimi i fitores, kështu e ka quajtur drejtuesi politik i qarkut për Partinë Demokratike Bujar Leskaj, aktivitetin e organizuar nga forumi rinor i partisë Demokratike dega Selenicë. Një pritje e jashtëzakonshme me një atmosferë që jep shpresën e madhe dhe garancinë e fitores së 25 prillit. Qindra të rinj të Selenicës dhe Lumit të Vlorës, kanë zgjedhur një marshim simbolik nga ura e Drashovicës, në Vajzën e Ali Asllanit e duke kulmuar në parkun arkeologjik të Amantias.

Në takim kanë marr pjesë kandidatët për deputet të qarkut, drejtuesi politik Bujar Leskaj, drejtues të degës së Selenicës dhe forumi rinor i Selenicës. I pranishem ka qene edhe kandidati per deputet Gezim Ademaj se bashku me gjithe deputet e qarkut te Vlores ku ka folur edhe ai fjalen e tij. Ademaj u shpreh: “Une ju shoh ju ketu edhe kam besim tek fitorja e 25 prillit. Me mbeshtetjen qe po na jepni kuptojme se nuk do te zhgenjehemi. Ne do te jemi zeri juaj, e ardhmja juaj dhe nuk do tju lejojme me te largoheni nga shqiperia ju drejtua Ademaj gjithe te rinjve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: