Lajme

‘Më ofendoi nga kombësia’/ Publikohet momenti, shikoni si Grezda grûshton futbollistin kroat (Video)

Pas ndeshjes të vlefshme për kupën e Kroacisë mes Rijekës dhe Osijekut, ka pasur një përplàsje mes Eros Grzedës dhe Antonio Colak. Siç duket edhe në videon e publikuar nga mediat kroate, gjithçka ka ndodhur në parkimin e stadiumit. Grezda i është afruar sûlmuesit kroat dhe e ka gòditur me grûsht në kokë. E ndërsa sipas sûlmûesit shqiptar, kroati e kishte ofènduar gjatë ndeshjes personalisht dhe e kishte fyer për kombësinë, diçka sipas të cilit ishte e patolerueshme. Grezda tashmë rrèzikon deri në 6 muaj pezullim nga federata kroate.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: