Lajme

Monika Kryemadhi dorëhiqet nga LSI. Zbulohet emri i ri i partisë

Monika Kryemadhi ka dhënë dorëheqjen nga Lëvizja Socialiste për Integrim dhe kjo parti do të drejtohet nga Ilir Meta.

Zëvendës i Metës do të jetë Agim Nesho. Partia gjithashtu ka ndryshuar emrin, nga LSI në Partia e Lirisë.

Këto ndryshime ndodhën në Konventën e kësaj partie, një ditë pasi Ilir Meta mbaroi detyrën e Presidentit të Republikës.  Meta mbajti një fjalim të gjatë, ku denoncoi atë që e quan “mafia në pushtet”. Ai tha se Shqipëria dhe Kosova janë në rrezik dhe se ka një plan për shpopullimin dhe zhbërjen e vendit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close