Lajme

Mot i kthjellët me vranësira, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Shqipëria sot pritet të jetë e dominuar nga një mot i kthjellët me vranëisra të lehta por me alternime kthjellimesh dhe vranësirash disi më të shpeshta paraqiten zonat malore.

Kjo do të ndodhë gjatë paradites, ndërsa në orët e pasdites të sjellin vranësira më të dendura ku më të theksuara vranësirat do të jenë në veri dhe pjesërisht në zonat qendrore të territorit.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes por mesdita sjellë rënie të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi kryesisht verior duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close