fbpx
Lajme

Moti i keq, ndalohet hyrja e mjeteve të rënda në Greqi

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër, për shkak të kushteve të këqija të motit ka bërë me dije se do të bllokohet kalimi i mjeteve të tonazhit të rëndë në territorin grek. Përmes një  njoftimi për mediat Policia Kufitare e Kakavije iu bën thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve të tonazhit të rëndë që duan të udhëtojnë drejt Greqisë, që  të shmangin udhëtimin deri në përmirësim të kushteve të motit

“Autoritetet e Policisë greke, në bazë të një njoftimi që i kanë dërguar Policisë Kufitare Kakavije, sqarojnë se për shkak të kushteve të vështira të motit, në territorin Grek nuk do të lejohet qarkullimi i mjeteve të tonazhit të rëndë për një hark kohor deri në përmirësimin e kushteve të motit. Ndërkohë do të lejohet qarkullimi i autoveturave vetëm me zhinxhirë.

Policia Kufitare e Kakavije iu bën thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve të tonazhit të rëndë që duan të udhëtojnë drejt Greqisë, që të shmangin udhëtimin deri në përmiresim të kushteve të motit”,njoftojnë autoritete e policisë kufitare Kakavijë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close