Lajme

Nga Korça në Elbasan, ndryshimet në Policinë e Shtetit (EMRAT E RINJ)

Ashtu sikurse u bë me dije më herët nga newsbomb.al “furtuna” në Policinë e Shtetit vijon dhe ndryshime e radhës kanë ardhur. Sipas burimeve mësohet se Artur Shira nga zv.drejtor për hetimin e krimit në Durrës shkon me të njëjtin post në Fier.

Ilir Proda nga zv.drejtor për hetimin e krimit në Korçë  do të bëht zv.drejtor për hetimin e krimit në Elbasan, ndërsa vendin e Prodes në Korçë e zë Ermal Muça.

Këto ndryshime priten të konfirmohen nga vetë drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano në një deklaratë për mediat në orën 13:00. Këto ndryshime në radhët e policisë kanë ardhur pas ngjarjeve të fundit në vend.  Pak ditë më parë drejtori i Përjgithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, njoftoi ndrushimet e drejtuesve të policisë në 12 qarqe të vendit, me përjashtim të Beratit, ndërkohë që ka dhënë mesazhe se askush nuk do të jetë i pazëvendësueshëm dhe të gjithë do të jenë në një provë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: