Lajme

Ngjarja në Shkodër/ Artan Hoxha: E kaluara e viktimës dhe “truri” i atentatit

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një koment për atentatin e rëndë të ndodhur në Shkodër ku mbeti i vrare Fatos Ferracaku dhe u plagos Fatmir Mehaj.

“Nga informacioni paraprak dhe dinamika e ngjarjes duket se ekzekutoret jane vrases me pagese, ndersa urdheruesi dhe truri i ketij atentati eshte duke ndjekur nga ekrani spektalin kriminal qe ka organizuar” – shkruan ai në një shënim në faqen e tij ne Facebook.

Sipas Hoxhes, te dhenat e para flasin se objektivi i atentatit ka qene Fatos Ferracaku.

“Një njeri pa asnje problematikë në të shkuaren, pervec faktit se eshte djali i xhaxhait i Kujtim Ferracakut, babait te biznesmenit Arjan Ferracaku i vrare me 1 shtator 2018, ne zonen e Livadheve. Por atentati i 1 shtatorit 2018, ndaj biznesmenit krejtesisht te pafajshem Arjan Ferracaku qe ngriti Shkodren me kembe, te madh e te vogel, dhe ngjarja e sotme te markata e peshkut ne Rus, tregojne qarte se viktima te krimit po bien qytetaret e pafajshem…” – shkruan ai duke shtuar: “Mekanizmi i atentatit me dy autore me motorr, njeri prej tyre qitesi, dhe pas ngjarjes motorri digjet ne periferi te qytetit tregon se seriali i vrasjeve ne Shkoder i nisur me 15 korrik 2018, me ekzekutimin e Boran Bercanes dhe bashkeshortes se tij Silvi Ndocaj, eshte ne vijim e siper”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close