Lajme

Niko Peleshi, Zjarri në Delisuf të Vlorës është neutralizuar plotësisht

Zjarri në Delisuf të Vlorës është neutralizuar plotësisht. Lajmin e bën të ditur ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi. Në një postim në llogarinë e tij në Facebook, po ashtu, ministri Peleshi bën të ditur se ndërhyrja e trupave mbi fshatin Dukat ka bërë të mundur që të reduktohet zjarri dhe kështu të eliminohet edhe rreziku nga banesat.

Në pamjet e publikuara shihen zjarrfikësit në përpjekje për të shuar flakët, ndërsa dëmi i bërë nga vatrat e zjarrit është i dukshëm.

POSTIMI I NIKO PELESHIT “Neutralizohet plotësisht zjarri në Delisuf, ndërkohe që nderhyrja e trupave mbi fshatin Dukat ka mundësuar reduktimin e zjarrit dhe eleminimin e rrezikut të banesave.”

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: