Lajme

Një 60-vjeçare humbi jetën ditën e djeshme në Elbasan, zbardhet ngjarja

Detaje të reja janë zbuluar pas vdekjes së një 60-vjeçareje nga Kosova, ditën e djeshme në llixhat termale të Treganit në Elbasan.

Ajo humbi jetën ditën e djeshme, ndërkohë që bashkëshorti i saj, një 70-vjeçar me inicialet J.I, është transportuar drejt QSUT-së në Tiranë në gjëndje të rëndë.

Burime  bëjnë të ditur nga grupi hetimorse gruaja është ngritur për të shkuar në banjo dhe ka rrëshkitur dhe përplasur kokën. Bashkëshorti i ka shkuar pas ca kohësh për ndihmë por në tentative për ta ngritur ka rrëshkitur edhe ai.

Grupi hetimor ka konstatuar goditjen nga rreshkitja në kokë.

Informacion paraprak

Më datë 31.10.2018, rreth orës 03:30 në Spitalin e Elbasanit është dërguar e vdekur shtetasja E. I., 60 vjeçe , banuese në Plloshan Kosovë si dhe në gjendje të rëndë shëndetsore bashkëshorti i saj shtetasi J. I., 70 vjeç, banues në Plloshan Kosovë, të cilët kishin ardhur për të bërë banja termale në Llixha Tregan Elbasan dhe ishin akomoduar në hotelin e shtetasit N.K.47 vjeç.

Nga këqyrja e kryer nga mjeku ligjor nuk janë konstatuar shenja dhune . Grupi hetimor po heton për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close