Categories Kuriozitete, Teknologji

Trenat me ujë do jenë e ardhmja e udhëtimit, njihuni me inovacionin e ri

Trenat që do funksionojnë me anë të hidrogjenit mund të bëhen realitet në Britaninë e madhe në fillim të viteve 2020. Kjo gjë bazohet tek njoftimi i Sekretarit të Transportit, Chris Grayling.

Këto lloj trenash janë parë si alternative më e pastër, por më e kushtueshme se trenat me naftë pasi furnizohen me ujë të pastër.

Korrespondenti i BBC-së në Gjermani ka raportuar se trenat e hidrogjenit kanë filluar të përgatiten për tu vënë në përdorim.

Trenat me hidrogjen janë krijuar për të udhëtuar në zona ku nuk mund të kalojnë trenat elektrikë. Mendohet se kjo risi do të ndihmojë në uljen e ndotjes së ambientit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor, e martë 27 Shkurt

Dashi Zhvillimet pozitive të ditës do t’iu lejojnë që të përballoni me sukses gjithë nervozizmin…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Hënë 26 Shkurt 2024

Dashi Perspektivat ne jetën tuaj ne çift janë shume te mire gjate kësaj dite. Do…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Njihuni me shenjat e zodiakut që do të kenë më shumë fat në dashuri gjatë muajit mars

Siç e dimë pranvera po afron dhe bashkë me të shfaqen ne horizont edhe mundësi…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 24 Shkurt 2024

Dashi Ka ardhur momenti që të nisini të rishikoni strategjitë tuaja profesionale, në mënyrë që…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

NASA kërkon katër vullnetarë për në “Mars”

A keni menduar ndonjëherë se si është të jetosh në Mars? Tani ju mund të…

LEXO ME SHUME