Lajme

Një tërmet i fuqishëm g.odet përsëri Turqinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur një pjesë të Turqisë me magnitudë 5.0 Tërmeti goditi në një thellësi prej 6 kilometrash (3.7 milje) në 7:44 të mëngjesit në orën lokalelarg ishullit të Rodos së Greqisë dhe 57 kilometra larg provincës jugperëndimor Muğla të Turqisë.

Tërmeti u ndje në disa rrethe të Muğla dhe në provincat fqinje. Guvernatori i Muğla, Esengül Civelek tha se nuk raportohet për dëme materiale, apo ndonjë të lënduar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close