Lajme

“One-man show”/ Rama gjunjëzohet përpara kryeministrit të vendit më të pasur evropian

I njohur për “One-man show”, kryeministri Edi Rama, që është mikpritës i 29 liderëve evropianë, bëri një gjest të pazakontë, duke u gjunjëzuar para kryeministrit të Luksemburgut, Xavier Bettel.

Në momentin që Bettel i është afruar me një çantë në dorë, Rama i ka dhënë dorën dhe i është ulur në gjunjë. Sigurisht pjesë e performancës pë kreuan e qeverisë së vendit me të ardhurat më të mëdha për frymë në BE. Pas këtij gjesti, të dy u panë duke qeshur.TPZ

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close