fbpx
Lajme

Orikum-Llogara/ Humb jetën një person (EMRI )

Mezan Ahmeti, 57 vjec është personi që humbi jetën mbrëmjen e sotme nga një aksident tragjik në aksin rrugor Orikum-Llogara. Duket se forca policie kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve. Ngjarja ndodhi rreth orës 20:00 pranë Orikumiz ku një 23-vjecar i identifikuar me inicialet Dh.Q., po drejtonte automjetin tip Passat dhe përplasi 57-vjecarin që po lëvizte me bicikletë. I riu është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Vlorë/Informacion paraprak
Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Orikum-Llogara, automjeti tip Passat, me drejtues mjeti shtetasin Dh.Q., 23 vjeç, banues në Fshatin Dukat, Vlorë, ka përplasur një shtetas ende të paidentifikuar i cili lëviste me biçikletë dhe për pasojë ka ndërruar jetë.
Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.
Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button