Lajme

Pamje që s’duhen humbur/ I riu e merr me not fushën e përmbytur të futbollit në Gjirokastër

Nuk mungojnë “njerëzi e çmendur” edhe kur vendi përballet me kushte të vështira atmosferike dhe përmbytje. Mes shumë pamjeve të publikuara ditën e sotme spikat ajo e një të riu në Gjirokastër, i cili zgjedh të shijojë përmbytjen duke bërë not në shi.

Pamjet vijnë nga Derviçani, aty ku fusha e futbollit u shndërrua në një mini-liqen si pasojë e reshjeve intensive të shiut që kanë përfshirë qarkun e Gjirokastrës dhe të gjithë vendin gjatë orëve të fundit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close