Lajme

Pamjet kur trupi i pajetë nxirret në breg, “Po mbytem, po mbytem”

Një burrë u mbyt duke u larë në det ditën e sotme rreth orës 13:45 në lagjen Nr.13 të qytetit të Durrësit. Viktima, i paidentifikuar ende, është rreth 65 vjeç. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, i ndjeri ka kërkuar ndihmë teksa ishte duke u larë në det. Ai ka bërtitur “po mbytem, po mbytem”, sipas dëshmitarëve okularë që kanë përshkruar ngjarjen. Për fat të keq, ishte shumë vonë për t’i shkuar në ndihmë. Trupin e pajetë e nxorri deti afro 2 metra larg bregut, e prej andej kanë qenë pushuesit të cilët e tërhoqën në breg. Në video duken momentet pak çaste pas nxjerrjes së trupit në breg. Në vendngjarje shkuan forcat e policisë dhe ambulanca. Trupi i pajetë është dërguar në morg për ekspertizë mjeko-ligjore, teksa autoritetet po punojnë për identifikimin e tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: