fbpx
Lajme

Pas Durrësit, lëkundje tërmeti në Vlorë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë edhe në Vlorë, pak minuta më parë. 3.4 ishte magnituda e tërmetit, i cili epiqendrën e kishte në Orikum.

Fakti që epiqendra ka qenë shumë pranë zonave të banura, ka bërë që lëkundjet të ndjehen nga shumë qytetarë. Javën e fundit me qindra lëkundje tërmeti kanë rënë në Detin Adriatik dhe ky është tërmeti i parë që ka rënë në Vlorë. Tërmeti më i fortë që ka rënë Shqipëri javën e fundit, ishte ai i 26 nëntorit, i cili shkaktoi 51 viktima dhe më shumë se 900 të plagosur.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button