Lajme

Pezullohet lundrimi për mjetet e vogla në Vlorë, shkak moti i keq

Rikthimi i vranësirave dhe i reshjeve të shiut në orët e fundit në vendin tonë ka bërë që të pezullohet lundrimi në Vlorë.

Kapiteneria e Portit të Vlorës bën me dije se forca e detit jashtë gjirit të Vlorës shkon deri në 6-7 ballë.

Për shkak të rritjes së forcës së detit autoritetet kanë vendosur pezullimin e lundrimit për mjetet e vogla lundruese dhe për anijet e peshkimit.

Pezullimi do të vijojë deri në mbrëmje, ndërsa pritet që të rinisë pas përmirësimit të kushteve të motit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close