Lajme

Po lozte me shkrepse afër bombulës, fëmija shkrumbon shtëpinë në Korçë

Një ngjarje e réndë ka ndodhur këtë pasdite në lagjen numër 16 në Korçë. Rasportohet se një apartament në katin e tretë të një pallati ka marrë flákë. Nga raportimet e para bëhet me dije se shkak i zjárrit është bërë një shkrepése e ndezur nga një fëmijë, afër bombolës së gazit.

Kjo e fundit ka marrë flákë duke shkaktuar zjárr të madh në shtëpi.Fatmirësisht nuk ka të lénduar, vetëm déme materiale. Zjarrfikësja ndodhet në vendngjarje dhe po mundëson shuarjen e flakëve, teksa pólicia dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: