Lajme

PSG bie në Principatë, fitore zemre e Monacos ndaj Neymar me shokë

Monaco ka thyer PSG-në, duke e mposhtur 3-1 në kampionat. Në ndeshjen e luajtur në Principatë, emocionet ishin të mëdha, në një takim të luftuar në të dyja krahët.

Protagonist absolut i vendasve në pjesën e parë ishte Ben Yedder, me asist për Golovin dhe më pas dopietë. Skuadra e Galtier ngushtoi shifrat, me Zaire-Emery.

Mbappe dhe Messi ishin të dëmtuar për këtë takim, në fushë ishte Neymar, duke mos ia dalë dot të bëjë diferencën në fushë. PSG kryeson me 54 pikë, 7 më shumë se Monaco.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close