Lajme

Rama përmirëson shqiponjën dykrenare duke e gdhendur në shalqi

Kujtimi që kryeministri Edi Rama la dje në librin e Akademisë së Shkencave tërkoqi jo pak vëmendje madje u bë edhe objekt memesh në internet.

Teksa shkroi falenderimin e tij, Rama vizatoi thuajse me një vijë të pandërprershme shqiponjën dykrenare të flamurit tonë kombëtar. Të shumtë ishin ata që në rrjetet sociale e ironizuan kryeministrin për pikturën, i cili duket s e i ka dëgjuar.

Pak më parë Rama ka shëprndarë këtë foto në rrjetet sociale, ku këtë herë duket se shqiponjën e ka gdhendur në një shalqi dhe e ka vendosur në …mes të sallatës së frutave.

“Këtë verë, s’ka si Shqipëria”, shkruan Rama teksa duket se po shijon sallatën e frutave duke parë finalen e Champions League në Durrës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: