Lajme

Rama publikon bisedën me Zelensky: Do të doja të bënim më shumë për ju

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një pjesë të bisedës së tij me presidentin e Ukrainës, Volodymir Zelensky.

Në bisedë dëgjohet kryeministri Rama tek i thotë presidentit Zelensky se do të donte të bënte më shumë për të ndihmuar Ukrainën në këto momente të vështira.

Sot pata një telefonatë nga Presidenti Zelensky, i cili më falenderoi për gjithçka Shqipëria po bën në këto ditë tragjike për popullin e tij, për Europën e për mbarë botën, duke nisur nga roli ynë si bashkëpenëmbajtës me SHBA në Këshillin e Sigurimit, tek ndihmat e dhëna për ushtrinë ukrainase, si edhe angazhimi intensiv në kanalet diplomatike me partnerë të rëndësishëm, në mbështetje të Ukrainës.

I shpreha presidentit ukrainas të gjithë admirimin dhe solidaritetin e popullit shqiptar në Shqipëri e në Kosovë, me të dhe me rezistencën ukrainase, si edhe vullnetin e plotë për të bërë gjithçka mundemi në përmasën tonë të vogël, që Ukraina të triumfojë në luftën e saj liridashëse

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close