Lajme

Sekuestrohen mbi 30 mijë Euro në pikat kufitare në Rinas dhe Morinë

Shërbimet e Policisë Kufitare, në të gjitha pkk-të e vendit, bazuar në analizat e riskut, kanë intensifikuar kontrollet me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive kufitare.

Në doganën e Morinës dhe në Rinas, në hyrje të Shqipërisë u kaluan në vijën e dytë, për kontroll të imtësishëm, përkatësisht, automjeti me drejtues shtetasin T. S. dhe shtetasin D. V.

Në çantën e shtetasit T. S.,  u gjetën dhe u sekuestruan 19 600 Euro, ndërsa në çantën e dorës të shtetasit D. V., u gjetën dhe u sekuestruan 11 250 Euro, shuma këto të padeklaruara sipas përcaktimeve ligjore në fuqi.

Në përfundim të veprimeve procedurale, u iniciua procedimi në gjendje të lirë për shtetasin çek T. S., 55 vjeç dhe për shtetasin D. V., 34 vjeç, banues në Tiranë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close