Lajme

Shuhen për një ditë nga COVID-19 nënë e bir nga Rahoveci

COVID-19 është kthyer në tmerr të vërtetë javëve të fundit, duke mos kursyer askënd. Mesatarja e vdekjeve ditëve të fundit shkon mbi 20.

E kjo sëmundje, brenda një dite, i ka marr jetën edhe një nëne dhe djalit të saj nga Rahoveci. Rastin e kanë bërë të ditur familjarë të tyre në Facebook, raporton Zeri.info.

“Paskan ndërruar jetë nanë e bir nga Potoqani i Poshtëm (Rahovec), Avnia një djalë punëtor shumë i zoti dhe teta Zehra nje grua e urtë e shumë e rrespektuar. Ngushëllime familjes Ahmeti. Ju bëftë shpirti dritë!”, thuhet në njoftimin e një familjari. Edhe kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka shprehur ngushëllime për familjarët.

“Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurve tuaj, Avniut dhe zonjës Zehra. Në këtë moment dhimbjeje e pikëllimi për ndarjen nga jeta të familjarëve tuaj, ju lutem pranoni ngushëllimet e mia më të sinqerta! Bashkëndjejmë me ju!”, ka shkruar ai në Facebook. /Zëri

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: