fbpx
Lajme

Si duket Australia pas zjarreve, pamjet tronditëse nga sateliti

Zjarret në Australi është padyshim një nga ngjarjet më të rënda të këtij viti. Deri tani 27 persona kanë humbur jetën, 1 miliardë kafshë kanë ngordhur si dhe janë shkatërruar 2100 shtëpi.Zjarri shkatërroi zonat pyjore që ishte shtëpi për miliardë kafshë të kontinentit. Disa prej tyre janë në listën e kafshëve të rralla që rrezikojnë zhdukjen.

Së fundmi janë publikuar dhe disa foto nga sateliti të zonave si Forster, Harrington, Nana Glendhe Wallabi Point, ku duket qartazi dëmet që zjarri ka lënë pas.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button