Lajme

Spektakël në finalen e Kupës së Botës! Mbappe barazoi ndaj Argjentinës, ndeshja shkon në shtesa

Pjesa e dytë ishte totalisht në favor të Francës. Pas disa rastesh në fillim të pjesës së dytë nga ana e Argjentinës, Franca zgjohet dhe tenton të gjejë golin e shpresës.

Pas shumë përpjekjesh nga ana e Francës, në minutën e 80-të, ata fitojnë një penallti dhe Mbappe shënon golin e rezultatit 2-1.

Pa mbaruar festa e golit të parë, Mbappe “çmendet” dhe shënon një gol fantastik në minutën e 81-të duke barazuar shifrat.

Argjentina dukej e dorëzuar dhe vetëm po mbijetonte të mos pësonte një gol përmbysjeje.

Koha e rregullt është mbyllur me rezultatin 2-2.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close