Lajme

Tiranë, Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Stacioni”

Tiranë, Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Stacioni”, për goditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e n arkotikëve.

Arrestohet në flagrancë 39-vjeçari me precedent penal të mëparshëm në fushën e k rimeve ndaj personit dhe a rmëmbajtjes pa leje, i cili shpërndante l ëndë n arkotike k okainë në qytetin e Tiranës dhe Durrësit. Sekuestrohen 400 gramë ko kainë, një sasi d ozash gati për shitje, një aparat celular dhe një automjet.

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë k riminale në fushën e shpërndarjes së d rogave të forta në doza të vogla, pas një pune të mirëfilltë hetimore disajavore, bazuar në të dhënat e grumbulluara në rrugë operative nga ana e Seksionit për Hetimin e N arkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, se një shtetas posedonte dhe shpërndante l ëndë n arkotike k okainë në disa qytete, organizuan dhe finalizuan me sukses operacionin policor të koduar ”Stacioni”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë te ish-Stacioni i Trenit në Tiranë, i shtetasit: Gj. Gj., 39 vjeç, banues në Shën Vlash, Durrës, i dënuar më parë për veprat penale “V rasja me dashje” dhe “A rmëmbajtja pa leje”.

Ky shtetas, pasi siguronte l ëndën n arkotike në sasi prej 200-500 gramë, në zonën e Shijakut, e ndante në porcione nga 10 gramë deri në 100 gramë, të cilat më pas i shiste me shumicë në zonën e “Bulevardit të Ri”, në ish-Stacionin e Trenit dhe në zonën e “Zogut të Zi“, në qytetin e Tiranës, po ashtu në Durrës dhe në Shijak, kundrejt vlerës 8000 lekë të rinj për gramë.

Klientët që blinin lëndën narkotike i priste në stacione autobusësh, për të mos rënë në sy. 39-vjeçari e kryente këtë aktivitet k riminal dy herë në javë. Në vijim të operacionit, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 400 gramë kokainë, një sasi dozash me k okainë, 1 aparat celular dhe 1 automjet me të cilin lëvizte ky shtetas. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e l ëndëve n arkotike”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close