Lajme

Tiranë/ Pesë punëtorë bien nga skela e pallatit

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Tiranë, ku pesë punonjës kanë rënë nga skela e pallatit që po rikonstruktohej. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Faik Konica”.

Siç raporton gazetarja e Report Tv, Xhensila Kodra bëhet e ditur se 2 punonjës kanë mbetur nën rrënoja. Ka qenë banorët ata që kanë lajmëruar ambulancën, e ndërsa mendohet se ka dhe persona të tjerë të lënduar.

Ambulanca ka mbërritur në vendngjarje, e cila ka bërë të mundur transportin e 3 punonjësve në spital, e ndërsa për 2 të tjerët po punohet për nxjerrjen e tyre nga rrënojat. Mësohet se ata janë gjallë pasi policia është në kontakt me ta, ku po bëhet e mundur nxjerrja e tyre nga rrënojat.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë mungesa e sigurisë teknike, duke vënë edhe një herë në pah mungesën e sigurisë së punonjësve në ambientet e punës. Report Tv sjell video ekskluzive nga vendi i ngjarjes.

Lajm në përditësim

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close