fbpx
Lajme

Trag jedia në Bulqizë/ Pamje të rënda me britma e të qara, familja hap dyert e mortit (Video)

Gazetari Enver Doçi sjell në redaksinë e “BalkanWeb” pamje të reja nga banesa e familjes Tola në Ostren të Bulqizës, e cila u përball sot me një trag jedi, teksa nëna me dy fëmijët adoleshentë hu mbën jetën nga rrjedhja e gazit, ndërsa vajza e mitur ndodhet në gjendje të rëndë.

Siç shihet nga pamjet e rënda që sjell “BalkanWeb” familja ka hapur dyert e mortit, ndërsa dëgjohen britmat dhe të qarta e familjarëve për hu mbjen tro nditëse të tre personave të familjes.

Pamjet tregojnë se familja jetonte në kushte jo të mira ekonomike, ndërsa në shtëpi rrinin vetëm nëna Rajmonda me tre fëmijët, Rudinën 18 vjeçe, Fatjonin 14 vjeç dhe Meritën 8 vjeçe, pasi burri ishte emigrant në Greqi.

Ngjarja tro nditëse ndodhi gjatë natës së kaluar, ndërsa kanë qenë fqinjët, që kanë zbuluar trag jedinë, në orët e paradites së sotme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button