Lajme

Transfertë në Madrid, prova e parë e zjarrit për Barcelonën pa Levën

Pas gjysmë hapit fals kundër Espanjolit dhe kualifikimit mes drithërimave në Kupën e Mbretit, sot vjen dhe prova e parë e vërtetë për Barcelonën. Do të jetë prova e parë e zjarrit për katalanasit, të cilët do të jenë të ftuar në Madrid përballë Atletikos.

Nga të gjithë është etiketuar si prova e parë e zjarrit, jo vetëm sepse luan përballë një rivali që të gjithë e njohin kush është. Por edhe për faktin, se trajneri Ksavi nuk do të ketë shërbimet e golashënuesit më të mirë në La Liga, Robert Levandovski. Polaku është pezulluar me tri takime pas kartonit.

Deri më tani, Leva kishte humbur vetëm 2 takime gjatë sezonit. Fillimisht ishte lënë pushim në ndeshjen e fundit në fazën në grupe në Champions, kundër Pilzenit – kur llogaritë ishin mbyllur, me Barçën të eliminuar – dhe këtë mesjavë, kur polaku nuk luajti në takimin e Kupës së Mbretit përballë Intersitit.

Por tani, Leva do të jetë i detyruar të qëndrojë pushim, çka e ka vënë në mendime trajnerin Ksavi. Ferran Torres, Dembele, Rafinja, Depai, Ansu Fati, të gjithë këta do të kërkojnë të nxjerrin Ksavin nga telashet në tri takimet e radhës në La Liga, të cilat Leva do t’i ndjekë si spektator luksi. Prova e parë të dielën në Madrid.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close