Lajme

Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Tiranë, pasi u kap duke transportuar mallra kontrabandë. Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se në pranga ka rënë 40-vjeçari me inicialet E.H., të cilit iu gjetën në automjet një sasi paketash pa pullë fiskale.

Policia nuk jep të tjera detaje për ngjarjen, ndërsa 40-vjeçari akuzohet për veprat p enale  “Tregtimi dhe transportimi i mallrave kontrabandë“, “Fshehje të ardhurash“ dhe “Shkelje e të drejtave të pronësisë industriale”.  Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close