Lajme

Vasil Bollano në gjendje të rëndë shëndetësore, përfundon në spital pasi përplasi për vdekje 17-vjeçarin në Llogara

Pas pas aksidentit të ndodhur dy ditë më parë, ku humbi jetën në fshatin Llogora 17-vjecari Eljo Hamiti, gjendja shëndetësore e Vasil Bollanos ish kreut të bashkisë së Himarës dhe drejtuesit të mjetit benz që përplasi 17-vjecarin, është përkeqësuar.

Ai gjendet në spitalin e Vlorës në gjendje të rënduar shëndetësore, pasi edhe më parë ka patur probleme me zemrën, të cilat i janë kthyer në kritike pas aksidenti. Sot pritet që ti komunikohet në 13:30 masa e [arrestit me burg në ambientet e spitalit të Vlorës, ku qëndron i shtruar një ditë pas aksidentit për arsye shëndetësore.

Aksidenti tragjik ndodhi pasditen e 21 dhjetorit, në Llogara, ku ish kryebashkiaku i Himarës, Vasil Bollano duke qarkulluar me automjetin e tij tip ‘Benz’ përplasi për vdekje të miturin. Për pasojë menjëherë pas ngjarjes u bë shoqërimi në komisariat i Vasil Bollanos i cili më vonë u arrestua nën akuzën e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor me pasojë vdekjen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close