fbpx
Lajme

Vdes një tjetër mjek nga koronavirusi, mesazhi i tij i fundit pr ekës: Dorezat mbaruan, po punojmë si në

Ndë rron jetë edhe një tjetër mjek italian që kishte dalë pozitiv në testet për kor onavirusin. 57-vjeçari punonte në një spital në qytetin e Codogno.

Marcello Natali u transferua në Milano ku u diagnostikua me pneumoni të dyfishtë. Në një nga intervistat e fundit që dha para se të testohej për CO VID-19, ai i tha Euronews se duhej të punonte pa doreza:

“Ato kanë mbaruar”, tha ai duke shtuar:

“Ne nuk ishim të përgatitur për koro navirus: si doktorë të epokës pas antibiotikut, ne u rritëm duke menduar se një pilulë kundër gjithçkaje ishte e mjaftueshme”.

Ai gjithashtu tha që në Codogno dhe një qytet të afërt, Casale, 14 nga 35 mjekë ishin në karantinë ose ishin shtruar në spital që nga 28 shkurti./euronews

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe

Close
Back to top button