Lajme

Video\ Flet peshkatari që shpëtoi nga mbytja e anijes në Sazan: Qëndruam lart mbi të

Mezan Mezani, një nga peshkatarët që gjendej në anijen që u mbyt pranë ishullit të Sazanit ka folur për mediat duke thënë se arritën të shpëtonin falë ndihmës së menjëhershme të rojes bregdetare dhe policisë kufitare. Ai e përshkroi situatën si nëpër filma teksa tha se iu desh të qëndronin lart anijes.

“Falenderoj me zemër rojen bregdetare dhe policinë kufitare sepse ishim në një moment kritik. Deti ishte normal, por dallgëzimi. Kam gjithë jetën që jam peshkatar. Na kanë ndodhur probleme, por jo të kësaj shkalle. Ishim tre veta. Nuk kishim mundësi komunikimi. Kemi qëndruar sipër në ato filma, kemi qëndruar lart.

Dua t’i kërkoj ndihmë forcës detare sepse jo vetëm për mua, por dëmi është i madh. Ka marrë mbi 250 mijë euro. Edhe për anijet e tjera është pikë e rrezikshme sepse përmbahet thjesht nga kavot. Është në mes të detit. Ishim rreth 3.2 milje.“, tha ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close