Categories Lajme

Video\ Flet peshkatari që shpëtoi nga mbytja e anijes në Sazan: Qëndruam lart mbi të

Mezan Mezani, një nga peshkatarët që gjendej në anijen që u mbyt pranë ishullit të Sazanit ka folur për mediat duke thënë se arritën të shpëtonin falë ndihmës së menjëhershme të rojes bregdetare dhe policisë kufitare. Ai e përshkroi situatën si nëpër filma teksa tha se iu desh të qëndronin lart anijes.

“Falenderoj me zemër rojen bregdetare dhe policinë kufitare sepse ishim në një moment kritik. Deti ishte normal, por dallgëzimi. Kam gjithë jetën që jam peshkatar. Na kanë ndodhur probleme, por jo të kësaj shkalle. Ishim tre veta. Nuk kishim mundësi komunikimi. Kemi qëndruar sipër në ato filma, kemi qëndruar lart.

Dua t’i kërkoj ndihmë forcës detare sepse jo vetëm për mua, por dëmi është i madh. Ka marrë mbi 250 mijë euro. Edhe për anijet e tjera është pikë e rrezikshme sepse përmbahet thjesht nga kavot. Është në mes të detit. Ishim rreth 3.2 milje.“, tha ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME