Lajme

Video: Gazetari lë raportimin dhe futet në ujë për të shpëtuar fëmijën

Një reporter i Channel Seven, Paul Burt, ndaloi paraqitjen e tij të drejtpërdrejtë dhe nxitoi për të shpëtuar një djalë 10-vjeçar që po përpiqej të qëndronte në det në valët në Gold Coast, Australi gjatë kohës që fliste.

Gazetari Paul Burt vuri re se fëmija “ishte në ujë” gjatë një paraqitje të tij të drejtpërdrejtë të enjten në mbrëmje dhe më pas u pa duke u futur në ujin e rrëmujshëm në Surfers Paradise për ta shpëtuar.

Dhe më vonë ai u pa duke ndihmuar plazhistët e tjerë që ta çonin djalin dhe ta largonin duke i shpëtuar kësisoj jetës. Puna është e rëndësishme, por mbi gjithçka jeta.

“Ai po jeton, po merr frymë, është i vetëdijshëm, po flet”, citohet të kenë thënë ata. Gazetari tha se nuk kishte ‘dyshim’ që dhjetëvjeçari do të kishte gëlltitur shumë ujë.

Burt tha se në kohën e incidentit ai po bënte një raportim të drejtpërdrejtë mbi rreziqet që joshin notarët që nuk mendojnë për kërcë.nimet për jetën.

Burt është një gazetar me eksperiencë në Australi dhe e tregoi dhe gjatë këtij raportimi live, që e ndërpreu për të shpëtuar jetën. /Telegrafi/

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close