fbpx
Lajme

VIDEO/ Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, prangosen dhjetë persona

Shkatërrohet në Spanjë një grup kriminal i drejtuar nga shqiptarë, i akuzuar për transport klandestinesh, me destinacion Britaninë e Madhe.Mediat vendase raportojnë se në pranga janë vënë dhjetë shtetas shqiptarë, por nuk bëhen të ditur emrat e tyre.

Sipas hetimeve të para mësohet se grupi kriminal përdorte për kalim disa nga portet në Spanjë, përfshirë Bilbaon, Santander, Valencia dhe Castellón.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button