Lajme

Emri- Vlorë, Detaje nga grabitja në Vlorë, ndalohet autori

Një ngjarje e momenteve të fundit është shënuar në Vlorë. Persona ende të paidentifikuar, nën kërcënimin e a rmës kanë tentuar që të grabisin një argjendari pranë shkollës 9 vjeçare “Ismail Qemali” në afërsi të Bulevardit.

Kanë qenë banorët ata të cilët kanë lajmëruar p olicinë, pasi autorët kanë qëlluar në ajër. Sipas të dhënave paraprake dyshohet se kanë qenë më shumë se dy persona.

Një prej personave të d yshuar është ndaluar nga p olicia në vendin e ngjarjes, ndërsa po punohet për kapjen dhe identifikimin e personave të tjerë.

Vlorë , njoftimi i policise, Vodhi nën k ërcënimin e a rmës së g jahut, një sasi bizhuterish në një argjendari, falë reagimit në kohë të P olicisë kapet dhe vihet në p ranga autori i dyshuar.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale një çantë me bizhuteritë e vjedhura, si dhe a rma e g jahut me të cilën k ërcënoi pronaren e argjendarisë.

Rreth orës 11:05, ka ardhur një telefonatë se në bulevardin “Ismail Qemali”, në argjendarinë në pronësi të shtetases E. H., kishte hyrë një shtetas, i cili d yshohet se në k ërcënimin e a rmës së g jahut, ka v jedhur një sasi bizhuterish dhe është larguar.

Falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të P olicisë është bërë e mundur që autori i dyshuar, shtetasi Martin. Kapllanaj, 18 vjeç, të kapej dhe p rangosej nga shërbimet e Policisë, në lagjen “Isa Boletini”. Shërbimet e Policisë kanë s ekuestruar në cilësinë e provës materiale bizhuteritë e vjedhura dhe a rmën e gjahut me të cilën k ërcënoi pronaren e argjendarisë. Në drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: