Lajme

Vlorë, plagoset një person, paraqitet në spitalin e qytetit

Një person i plagosur është paraqitur mbrëmjen e sotme në spitalin e Vlorës për mjekim. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen Pavarësia, para pallatit te tij, ku dyshohet se është plagosur në dorë me arme zjarri shtetasi D. H., 36 vjeç. Mendohet se në drejtim të tij është goditur tri herë nga një automjet dhe i plagosuri ka qenë në derën e një supermarketi.

Sipas dëshmive 36-vjeçari ka ikur më vrap për t’i shpëtuar plumbave deri tek marketi, ndërsa automjeti është larguar pa mundur që ta arrinte qëllimin e saj.

Ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën në spitalin e Vlorës. Shërbimet e Policisë po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e autorit. Ndërkohë grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: