Lajme

Vogëlushi duke luajtur ngec në fuçinë antike, prindërit marrin zjarrfikësen ta nxjerrin

Dorian, vogëlushi 2 vjeçar u bllokua brenda fuçisë antike që e kishte gjetur në shtëpinë e gjyshit të tij. Ka qenë babai i Dorian Strubing, i cili ka shpjeguar situatën.

“Ne ishim duke ngrënë darkë dhe ai kishte mbaruar së ngrëni dhe ishte duke luajtur më pas ka thirrur me qetësi ‘ndihmë ju lutem’ siç bën ai nëse dëshiron diçka të hapur ose të ngjashme, kështu që ne as nuk e kuptonim se ai kishte ngecur.

Ai qëndroi mjaft i qetë pasi ishte e qartë se nuk kishte dhembje”, u shpreh Lance. Djali është dërguar menjëherë në urgjencën e spitalit dhe me rreze X u përcaktua se ku ishin këmbët, gjunjët dhe ijet e djalit.

Departamenti i Zjarrfikësve në Portland dhe Shërbimet e Emergjencës Mjekësore Sumner County punuan me stafin e spitalit për të liruar djalin, duke përdorur një sharrë elektrike për të prerë një pjesë të pjesës së poshtme të tytës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: