Lajme

Vullnetarja e Kryqit të Kuq, mes lotësh përqafon emigrantin afrikan (Foto)

Një foto e shkrepur nga të pranishmit, kanë treguar shpirtin humanitar të vullnetares së Kryqit të Kuq, që po kujdesen për emigrantët që janë nisur nga Afrika në Spanjë. Mes lotësh, vullnetarja ka përqafuar emigrantin i cili ishte dehidratuar.

Kujtojmë se prej ditësh, qindra, mijëra emigrant nga Maroku janë nisur në Spanjë, ku pretendojnë të kenë një jetë më të mirë.

Për këtë situatë, ministria e Brendshme Spanjolle bëri me dije se të paktën 4800 emigrantë dhe azilkërkues u kthyen në Marok, ndërsa të miturit që ishin pa familje, i morën përsipër autoritetet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: