Lajme

Zbardhet arsyeja/ Dhunoi e mbajti peng bashkëjetuesen, bashkë me 31-vjeçarin arrestohen 4 persona të tjerë

Bashkëjetesa më shumë se 1-vjeçare mes një çifti të rinjsh përfundoi në mënyrën më të keqe të mundshme ku vajza 28 vjeç përfundoi në spital me dëmtime të mëdha fizike ndërsa djali 31 vjeç u arrestua nga policia për dhunë dhe pengmarrje.

Ngjarja ndodhi në rrugën Frosina Plaku në kryeqytet. Në katin e 5 të pallatit që ndodhet pas krahëve të mi një 28-vjeçare u dhunua dhe u mbajt peng për gati një javë nga bashkëjetuesi i saj.

31-vjeçari Geralt Guzholli nën efektin e lëndëve narkotike dhunonte me shkopinj dhe sende të forta bashkëjetuesen e tij.

Edhe më të rëndë e bën situatën fakti që për dhunën sistematike ishin në dijeni dhe të afërm dhe shokë të të riut të cilët nuk kallëzuan krimin.

Shkak për dhunën dyshohet se ishte xhelozia e 31-vjeçarit i cili pretendonte se bashkëjetuesja e tradhtonte, prandaj e dhunonte duke thyer mbi trupin e saj mobilie dhe e mbante të kyçur në banesë pa i dhënë mundësinë të dilte të kërkonte ndihmë apo të komunikonte me dikë.

Policia arrestoi për ngjarjen edhe 4 persona të tjerë. Tre shokët e tij dhe burrin e motrës të cilët ishin në dijeni të kësaj dhune dhe nuk kallëzuan krimin.

I kunati Besmir Nurçellari dhe shoku i tij Arjan Sheta mbanin të mbyllur banesën dhe tentuan të prishnin provat ndërsa 2 miqtë e tjerë vëllezërit Bledi dhe Erlind Kateshi tentuan të largojnë autorin për të mos u vënë në pranga, por falë kontrolleve të policisë ai u arrestua pak minuta më vonë.

28-vjeçarja ndodhet në spital me hematoma të shumta por fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën./ Top Channel

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close