Categories Lajme

Zbardhet arsyeja/ Dhunoi e mbajti peng bashkëjetuesen, bashkë me 31-vjeçarin arrestohen 4 persona të tjerë

Bashkëjetesa më shumë se 1-vjeçare mes një çifti të rinjsh përfundoi në mënyrën më të keqe të mundshme ku vajza 28 vjeç përfundoi në spital me dëmtime të mëdha fizike ndërsa djali 31 vjeç u arrestua nga policia për dhunë dhe pengmarrje.

Ngjarja ndodhi në rrugën Frosina Plaku në kryeqytet. Në katin e 5 të pallatit që ndodhet pas krahëve të mi një 28-vjeçare u dhunua dhe u mbajt peng për gati një javë nga bashkëjetuesi i saj.

31-vjeçari Geralt Guzholli nën efektin e lëndëve narkotike dhunonte me shkopinj dhe sende të forta bashkëjetuesen e tij.

Edhe më të rëndë e bën situatën fakti që për dhunën sistematike ishin në dijeni dhe të afërm dhe shokë të të riut të cilët nuk kallëzuan krimin.

Shkak për dhunën dyshohet se ishte xhelozia e 31-vjeçarit i cili pretendonte se bashkëjetuesja e tradhtonte, prandaj e dhunonte duke thyer mbi trupin e saj mobilie dhe e mbante të kyçur në banesë pa i dhënë mundësinë të dilte të kërkonte ndihmë apo të komunikonte me dikë.

Policia arrestoi për ngjarjen edhe 4 persona të tjerë. Tre shokët e tij dhe burrin e motrës të cilët ishin në dijeni të kësaj dhune dhe nuk kallëzuan krimin.

I kunati Besmir Nurçellari dhe shoku i tij Arjan Sheta mbanin të mbyllur banesën dhe tentuan të prishnin provat ndërsa 2 miqtë e tjerë vëllezërit Bledi dhe Erlind Kateshi tentuan të largojnë autorin për të mos u vënë në pranga, por falë kontrolleve të policisë ai u arrestua pak minuta më vonë.

28-vjeçarja ndodhet në spital me hematoma të shumta por fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën./ Top Channel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME