Lajme

FOTO\VIDEO\ Zjarr në bazën ushtarake të Pashalimanit në Vlorë, në zonë ende asnjë zjarrfikëse

Prej më shumë se një jave Vlora është “pushtuar” nga flakët, me situatën që paraqitet problematike në gadishullin e Karaburunit. Por flakët kanë arritur ditën e sotme deri në bazën ushtarake të Pashalimanit, por ende në zonë nuk ka shkuar asnjë zjarrfikëse

. Zjarri po afrohet gjithnjë e më shumë në drejtim të bazës, ndërkohë që është djegur pylli i Pashalimanit. Kujtojmë se në vendin tonë janë disa vatra aktive zjarri, por Karaburuni dhe Mamurrasi janë zonat që kërkohet të ndërhyhet me urgjencë nga ajri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close